Spolupráce naší školy s Adrou


Dobrovolnické centrum ADRA se věnuje činnosti, které fandíme. Snaží se zmírnit tíhu osamělosti, kterou s sebou přináší život v moderní společnosti. ADRA každoročně vysílá stovky dobrovolníků. Ti pomáhají zahnat chmury babiček a dědečků v domovech důchodců a léčebnách, ale také smutek dětí, které právě leží v nemocnici, nebo žijí v dětských domovech. Aby měla ADRA dostatek finančních prostředků na realizaci dobrovolnictví, věnuje se další aktivitě – provozování Charitativních obchůdků. To jsou místa, kam mohou občané přinášet nepotřebné věci ze své domácnosti - například obnošené oblečení, obuv, hračky, dekorace, kuchyňské nádobí, které ještě může posloužit jinde. Je škoda vyhazovat do popelnic věci, které ještě najdou své uplatnění. Pracovníci v obchůdku věci roztřídí, to pěkné prodají a zisk je věnován na rozvoj dobrovolnictví. Část darovaných věcí zdarma využijí ještě klienti Sociálního šatníku – ti nejchudší obyvatelé našeho města. Horší textil předá ADRA k ekologické recyklaci. Když letos v březnu ADRA otevřela Charitativní obchůdek nedaleko naší školy, rádi jsme se stali jeho patronem. 2. ZŠ podporuje šetrný přístup k životnímu prostředí.

Abychom obchůdku na Slezské pomohli dostat se do povědomí rodičů našich žáků, realizujeme ve spolupráci s Adrou

„Soutěž o největší počet Hadráčků“,

hadrových panáčků, které symbolizují dar Adře.

Za každých 5kg textilu (přibližně plnou větší igelitovou tašku) dostane dárce jednoho Hadráčka. Spolužáci z jednotlivých tříd soutěží společně.

Vyhodnocení soutěže proběhne v polovině června.

Díky těmto darům nabízí obchůdek za výrazně nízké ceny ke koupi oblečení, obuv, rozmanité doplňky, hračky a dárkové předměty, které už někde dosloužily a jinde najdou svého nositele a spotřebitele. Rodiče dětí mohou kdykoli v otevírací době ve všedních dnech od 10 do 17hod obchůdek navštívit a výhodně nakoupit (nebo darovat) oblečení, obuv, hračky a věci do domácnosti.

www.adrafrydekmistek.cz

Mgr. Milan Gengela

ředitel školy