RBP Street Hockey

Dvojka postupuje do finále

Naše škola se v předkole Velkého finále RBP Street Hockey 2016 utkala na domácí půdě s družstvem ZŠ 1. máje. Ve dvou zápasech se podařilo přehrát hostující družstvo a naši si tak zajistili postup do Velkého finále v Ostravě, které se bude konat 21. dubna2016 na Sportovním centru Dubina.

V prvním utkání naši hravě zdolali soupeře v poměru 9:2. První gól utkání vstřelil po Kostkově přihrávce Matloch, u druhé branky si hoši vyměnili role, třetí branku opět vsítil Matloch po Kostkově přihrávce a o čtvrtý gól se postarala opět tato dvojice ve stejném složení jako u druhé branky. 7. ZŠ pak snížila ještě před přestávkou na 1:4.

Na začátku druhé půle se trefili opět hosté a skóre tak bylo rázem jen na rozdíl dvou branek. To však Kostka odmítl nechat tak a svou trefou zvýšil na 5:2, po něm se trefil Kolder, kterému namazal Matloch, ten se přihrávkou podílel i na dalším gólu, který tentokrát zaznamenal Svoboda. Matloch našel Koldera i u osmého gólu a svůj hat-trick pak završil sám devátou brankou po přihrávce Koldera.

Druhé utkání za přítomnosti kamery televize Polar začali naši hoši lépe, když se nejprve trefil Svoboda po Kostkově přihrávce a po něm zužitkoval Kostkovu výzvu ke skórování i Matloch. Sedmička ale rázem vyrovnala dvěma góly a začala tahanice o výsledek. Svoboda opět využil Kostkovy nabídky a naši znovu odskočili, sedmička však opět rázem vyrovnala. Kostka se pak dvakrát radoval, nejprve po vedoucí brance, na kterou mu přihrával Svoboda, podruhé pak po asistenci Matlocha. Dominik Göttlicher ale musel po chvíli znovu lovit míček ze své sítě a před přestávkou to bylo zase o gól.

Druhou část opět načalo duo Svoboda, Kostka, když prve jmenovaný vyzval svého spoluhráče ke skórování a ten se nemýlil. Sedmička se však nehodlala vzdát bez boje a dalšími dvěma trefami znovu srovnali stav utkání na 6:6. Matloch našel svou přihrávkou Koldera, který znovu vrátil našemu týmu vedení, ale ani to netrvalo věčně a chlapci z Místku znovu srovnali. Kostka pak krásným gólem způsobem Freestyle poslal zpoza brány míček do sítě soupeře a navrch přidal ještě další dvě trefy, díky kterým nakonec naši vybojovali vítězství 10:7.